Taş Kolon - Ayvacık ÇANAKKALE/ Alternatif Zemin

Taş Kolon İmalatı Ayvacık ÇANAKKALE

Alternatif Zemin
"Çanakkale ili Ayvacık ilçesi taş kolon imalatı. JES PROJESİ - 2019 Alternatif Zemin."

Çanakkale İlinde imalatı yapılan taş kolon 2019 yılında başlamış ve kısa sürede hızlı olarak tamamlanmıştır. YERKA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. JES PROJESİ İnşaatında, zemin sıkıştırma ve güçlendirme işlemi sağlanması için taş kolon imalatı yöntemi uygulanmıştır.

Taş kolon imalatı ile gerçekleşen bu imalat, yoğun, zorlu zemin koşullarında yüksek sermaye ve makine ekipman gerektiren inşaat faaliyetlerindendir

Devamını oku..
Band Dren (Wick Drain) İmalatı-İzmir Otoyolu

Bant Dren / wick drain

Alternatif Zemin
"İstanbul - İzmir arası otoyol projesi yapım inşaatı 2017 Alternatif Zemin."

alternatif Zemin Makaniği inş. ltd. şti. tarafından uygulnan bu işlem, zemin sıkılaştırılması, zeminde bulunan suyun tahliyesi geçirimsizlik ve güçlendirme işlemi sağlanması için Band Dren (wick Drain) imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2015 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zeminin uturma süresini kısalmak ve sıkılaştırma işlemi sağlanması için inşaat alanının sıvıdan arındırılarak su katmanı geçirimi minimize edilmiş ve inşaat sahası güven altına alınmış, inşaaat temeli risk teşkil eden durumlardan arındırılmıştır. Bu bakımdan Band Dren (Wick Drain) imalatı yöntemi yapılmıştır.

Devamını oku..
Taş Kolon Çanakkale / Alternatif Zemin

Taş Kolon İmalatı Çanakkale

Alternatif Zemin
"Çanakkale Merkez taş kolon imalatı 2018."

Çanakkale İlinde imalatı yapılan taş kolon 2018 yılında başlamış ve öngörülen süre yıl sonuna kalmadan bitmesidir.

Taş kolon imalatı ile gerçekleşen bu imalat, yoğun, zorlu zemin koşullarında yüksek sermaye ve makina ekipman gerektiren inşaat faliyetlerindendir.

Devamını oku..
Band Dren (Wick Drain) İmalatı-Kırıkkale

Bant Dren / wick drain

Alternatif Zemin
"KIRIKKALE MERKEZ OTOYOL ŞANTİYESİ Bant Dren Uygulamasi inşaatı 2018 Alternatif Zemin."

MENGA İNŞ. TAH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. şirketi talebi üzerine, zemin sıkılaştırılması, zeminde bulunan suyun tahliyesi geçirimsizlik ve güçlendirme işlemi sağlanması için Band Dren (wick Drain) imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2018 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zeminin uturma süresini kısalmak ve sıkılaştırma işlemi sağlanması için inşaat alanının sıvıdan arındırılarak su katmanı geçirimi minimize edilmiş ve inşaat sahası güven altına alınmış, inşaaat temeli risk teşkil eden durumlardan arındırılmıştır. Bu bakımdan Band Dren (Wick Drain) imalatı yöntemi yapılmıştır.

Devamını oku..
Taş Kolon Karasu/ Alternatif Zemin

Taş Kolon İmalatı SAKARYA

Alternatif Zemin
"KOCAELİ ili taş kolon imalatı 2017-2018 ."

sakarya karasu da imalatı yapılan taş kolon 2017 yılında başlamış ve 2018 yılında devam etmektedir..

Taş kolon imalatı ile gerçekleşen bu imalat, yoğun, zorlu zemin koşullarında yüksek sermaye ve makina ekipman gerektiren inşaat faliyetlerindendir.

Devamını oku..
Deep Soil Mixing İmalatı - SAKARYA / KOCAELİ

Deep Soil Mixing

Alternatif Zemin
"Kuzey Otoyolu Projesi 2018 Alternatif Zemin."

Kocaeli ilinde yapılmakta olan Kuzey Otoyolu projesi AYSON GEOTEKNİK VE DENİZ İNŞAAT A.Ş. projesine göre, zemin temel kazık sistemi olarak, derin karştırma yöntemi denen deep soil mixing imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2017 yılında yapımına başlanan bu projede, inşaat zemini, sağlam temellere oturtulmuş ve kuzey otoyolu zemini sağlam hale gelmesi sağlanmıştır. Bu yöntemle olası riskler ortadan kaldırılmıştır.

Devamını oku..
Fore Kazık İmalatı - AFYON

Fore Kazık

Alternatif Zemin
"Yüksek Hızlı Tren Projesi 2017 Alternatif Zemin."

Afyon Doğuş Tekfen Ortak Girişimi Yüksek Hızlı Tren Projesi İnşaatında, zemin temel kazık imalatı Ø120 çapında fore kazık imaltı yöntemi uygulanmıştır.

2017 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zemini, sağlam temellere oturtulmuş ve yüksek hızlı tren yolu inşaaatı yapımı sağlanmıştır. Bu yöntemle olası riskler ortadan kaldırılmıştır.

Devamını oku..
Taş Kolon Elmadağ ANKARA/ Alternatif Zemin

Taş Kolon İmalatı Elmadağ ANKARA

Alternatif Zemin
"Ankara ili Emadağ ilçesi taş kolon imalatı 2017."

Ankara İlinde imalatı yapılan taş kolon 2017 yılında başlamıştır ve yapımı davam etmektedir.

Taş kolon imalatı ile gerçekleşen bu imalat, yoğun, zorlu zemin koşullarında yüksek sermaye ve makina ekipman gerektiren inşaat faliyetlerindendir

Devamını oku..
Kum Kolon İGA İstanbul/ Alternatif Zemin

Kum Kolon İmalatı 3. Havalimanı İST.

Alternatif Zemin
"İstanbul ili kum kolon imalatı 2017."

İstanbul İGA 3. Havalinmanı Şantiyessinde imalatı yapılan kum kolon 2017 yılında imalatanına başlamıştır ve halen devam etmektedir..

Kum kolon imalatı ile gerçekleşen bu imalat, yoğun, zorlu zemin koşullarında pratik çözüm sağlayan ve teknik bilgi hesaplama gerektiren sitemli bir inşaat faliyetlerindendir.

Devamını oku..
Taş Kolon 3.köprü Kuzey Marmara Otoyolu / İSTANBUL

Taş Kolon İmalatı Kuzey Marmara Otoyolu İSTANBUL

Alternatif Zemin
"Kuzey Marmara otoyolu projesi İSTANBUL ili taş kolon imalatı 2017."

İSTANBUL İlinde imalatı yapılan taş kolon 2017 yılında başlamış veyapımı devam etmektedir..

Taş kolon imalatı ile gerçekleşen bu imalat, yoğun, zorlu zemin koşullarında yüksek sermaye ve makina ekipman gerektiren inşaat faliyetlerindendir. bu projede zemin maliyeti ve zemin kaldırma taşıma koşulları hesaplanarak, firmamıza taş kolon imalatı uygulaması taleplerine göre zemine uygulama yapılmıştır.

Devamını oku..
Beton Kolon İGA İstanbul/ Alternatif Zemin

Beton Kolon İmalatı 3. Havalimanı İST.

Alternatif Zemin
"İstanbul ili beton kolon imalatı 2016-2017."

İstanbul İGA 3. Havalinmanı Şantiyessinde imalatı yapılan beton kolon 2016 yılında başlamış ve 2017 yılında devam etmektedir..

Beton kolon imalatı ile gerçekleşen bu imalat, yoğun, zorlu zemin koşullarında yüksek sermaye ve makina ekipman gerektiren inşaat faliyetlerindendir.

Devamını oku..
Adana 01 Burda AVM

Diyafram Duvar

Alternatif Zemin
"Adana 01 Burda AVM İnşaatı 2016-2017 Alternatif Zemin."

Adana 01 Burda AVM İnşaatında, zemin sızdırmazlık ve geçirimsizlik sağlaması için diyafram duvar imaltı yöntemi uygulanmıştır.

2016 yılında yapımı başlayan bu işlemde, inşaat zemini, su doygunluk seviyesi yüksek olduğu ve denize yakın olamsından dolayı, inşaaat temeli risk teşkil etmekteydi. Bu bakımdan diyafram duvar imalatı yöntemi yapılmıştır. diyafram duvar yapılarak risk ortadan kaldırılmıştır.

Devamını oku..
Taş Kolon İmalatı- KARASU

Taş Kolon

Alternatif Zemin
"KARASU (SAKARYA) ATIKSU ARITMA TESİSİ İNŞAATI "

Atıksu arıtma tesisinde bulunan ve projesinde gösterilen su yapılarının altına taş kolon uygulaması yapılarak zeminin ıslah edilmesi işidir.

Φ80 çapında yapılan taş kolon imalatı bu zemin için uygun görülmüştür.

Devamını oku..
Fore Kazık İmalatı Ø165mm / KIRIKKALE

Fore Kazık

Alternatif Zemin
"Kırıkkale İlinde yapımı devam eden hızlıtren projesi viyadük çalışması."

Kolin inşaat, kırıkkale ilinde yapımı devam eden hızlı tran projesinde, zemin sondaj bilgileri ve projelerin statik hesaplamalrını dikkate alarak yaptığı araştırmalar sonucu 165 lik fore kazık imalatının uygulanmasını doğru bulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti devlet demir yolları bünyesinde ihalesi verilen bu işin yapımı 2015 tarihinde firmamıza sunulmuş ve Alternatif Zemin Mekaniği olarak taşeronluk hizmetine başlanmıştır.

2016 yılında yeniden taşeronluk hizmetleri için firmamızı tercih eden Kolin İnşaat, bu projede uygulamasını istediği viyadük ayaklarındaki fore kazık çağlarından 165 lik çapları tercih etmiştir.

Devamını oku..
Fore Kazık Kolon İmalatı- AFYON

Fore Kazık

Alternatif Zemin
"Yüksek Hızlı Tren Hattı Afyon 2014 - 2016 Alternatif Zemin."

SİGMA-YDA-MAKİMSAN BURKAY İŞ ORTAKLIĞI. Yüksek Hızlı Tren Hattı İnşaatında, zemin sıkıştırma ve güçlendirme işlemi sağlanması için Fore Kazık kolon imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2014 - 2016 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zemini, güven altına alınmış, inşaaat temeli risk teşkil eden durumlardan arındırılmıştır. Bu bakımdan Fore Kazık kolon imalatı yöntemi yapılmıştır.

Devamını oku..
Baret Kazık İmalatı-Afyon

Baret Kazık

Alternatif Zemin
"Afyon İlinde yapılan, Öğrenci Yurdu Binası İnşaatı, baret temel kazıkları 2016 Alternatif Zemin."

PENTO EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞ. TİC. A.Ş. Firması, temel kazık yöntemi olarak baret kazık yöntemini kullanmayı uygun görmüştür. Zemindeki yük taşıma kapasitesi dağılımını bu baret kazık yöntemi ile homojen dağıtarak zemini taşıma kapasitesini arttırmayı sağlamışlardır.

2016 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zeminin taşıma dağılımı orantısı ve dağılımı mimari yapının projesine göre tesalanmış ve uygulanmıştır. bu bakımdan bu projdede barte kazık imalatı yöntemi seçilmesi uygun görülmüştür.

Devamını oku..
Fore Kazık İmalatı-Batman Hasankeyf - 1

Fore Kazık

Alternatif Zemin
"Batman Hasankeyf viyadük ayakları inşaatı 2014-2016 Alternatif Zemin."

NUROL-CENGİZ HASANKEYF ADİ ORTAKLIĞI. Firmaları, zemin viyadük ayakları işinde, zemindeki yük taşıma kapasitesi için Ø2500 çapında fore kazık kolonları imalatının uygun olacağını hesaplamışlardır. Bu bakımdan da Ø2500mm fore kazık imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2014-2015-2016 yılında yapılan bu işlemlerde, inşaat zeminin çevre şartlarından en az şekilde etkilenmesi hedeflenmiştir. Bu projede yapılan hesaplamalar bu uygulamanın yapılmasını gerektirmiştir. burda bazı noktalarda Ø120 ve Ø165 lik fore kazıklarda uygulanmıştır. Bu bakımdan bu projdede fore kazık imalatı yöntemi seçilmesi uygun görülmüştür.

Devamını oku..
Band Dren (Wick Drain) İmalatı-Sinop 2

Bant Dren / wick drain

Alternatif Zemin
"Sinop Havalimanı tesisi ve pist inşaatı 2015 Alternatif Zemin."

Arda Müh. Elk.İnş.San.Tic.A.ş. ve Türkseven Turizm İnş. ve Tic A.ş. firmaları, zemin sıkılaştırılması, zeminde bulunan suyun tahliyesi geçirimsizlik ve güçlendirme işlemi sağlanması için Band Dren (wick Drain) imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2015 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zeminin uturma süresini kısalmak ve sıkılaştırma işlemi sağlanması için inşaat alanının sıvıdan arındırılarak su katmanı geçirimi minimize edilmiş ve inşaat sahası güven altına alınmış, inşaaat temeli risk teşkil eden durumlardan arındırılmıştır. Bu bakımdan Band Dren (Wick Drain) imalatı yöntemi yapılmıştır.

Devamını oku..
Band Dren (Wick Drain) İmalatı-Sinop

Bant Dren / wick drain

Alternatif Zemin
"Sinop Havalimanı tesisi ve pist inşaatı 2015 Alternatif Zemin."

Arda Müh. Elk.İnş.San.Tic.A.ş. ve Türkseven Turizm İnş. ve Tic A.ş. firmaları, zemin sıkılaştırılması, zeminde bulunan suyun tahliyesi geçirimsizlik ve güçlendirme işlemi sağlanması için Band Dren (wick Drain) imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2015 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zeminin uturma süresini kısalmak ve sıkılaştırma işlemi sağlanması için inşaat alanının sıvıdan arındırılarak su katmanı geçirimi minimize edilmiş ve inşaat sahası güven altına alınmış, inşaaat temeli risk teşkil eden durumlardan arındırılmıştır. Bu bakımdan Band Dren (Wick Drain) imalatı yöntemi yapılmıştır.

Devamını oku..
Diyafram Duvar İmalatı- Adapazarı

Diyafram Duvar

Alternatif Zemin
"Karasu spor tesisi kompleksi İnşaatı 2015 Alternatif Zemin."

Akik Grup İnşaat taah. firması, zemin nehir ıslahı ve geçirimsizlik ve güçlendirme işlemi sağlanması için diyafram duvar imalatı yöntemi uygulanmıştır

2015 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zemini nehirle tesması kesilerek inşaat alanının sıvı geçirimi minimize edilmiş ve inşaat sahası güven altına alınmış, inşaaat temeli risk teşkil eden durumlardan arındırılmıştır. Bu bakımdan diyafram duvar imalatı yöntemi yapılmıştır.

Devamını oku..
Taş Kolon İmalatı- AFYON

Taş Kolon

Alternatif Zemin
"Yüksek Hızlı Tren Hattı Afyon 2014 - 2015 Alternatif Zemin."

SİGMA-YDA-MAKİMSAN BURKAY İŞ ORTAKLIĞI. Yüksek Hızlı Tren Hattı İnşaatında, zemin sıkıştırma ve güçlendirme işlemi sağlanması için taş kolon imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2014 - 2015 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zemini, güven altına alınmış, inşaaat temeli risk teşkil eden durumlardan arındırılmıştır. Bu bakımdan Taş kolon imalatı yöntemi yapılmıştır.

Devamını oku..
Taş Kolon İmalatı- SARAY

Taş Kolon

Alternatif Zemin
"Fabrika İnşaatı Sahası hazırlanması 2015 Alternatif Zemin."

Ermes İnşaat Taah. Fabrika inşaatında, zemin sıkıştırma ve güçlendirme işlemi sağlanması için Taş Kolon imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2015 yılında yapılan bu işlemde,fabrika zemini, yüksek teknoloji ile hazırlanan iş makinası kullanılarak, fabrika temeli güven altına alınmıştır. Bu projede taş kolon imalatı yöntemi ile zemin temeli hazırlanması uygun görülmüştür.

Devamını oku..
Fore Kazık Kolon İmalatı- AFYON

Fore Kazık

Alternatif Zemin
"Yüksek Hızlı Tren Hattı Afyon 2014 - 2015 Alternatif Zemin."

SİGMA-YDA-MAKİMSAN BURKAY İŞ ORTAKLIĞI. Yüksek Hızlı Tren Hattı İnşaatında, zemin sıkıştırma ve güçlendirme işlemi sağlanması için Fore Kazık kolon imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2014 - 2015 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zemini, güven altına alınmış, inşaaat temeli risk teşkil eden durumlardan arındırılmıştır. Bu bakımdan Fore Kazık kolon imalatı yöntemi yapılmıştır.

Devamını oku..
Taş Kolon İmalatı- AFYON

Taş Kolon

Alternatif Zemin
"Yüksek Hızlı Tren Hattı Afyon 2014 - 2015 Alternatif Zemin."

SİGMA-YDA-MAKİMSAN BURKAY İŞ ORTAKLIĞI. Yüksek Hızlı Tren Hattı İnşaatında, zemin sıkıştırma ve güçlendirme işlemi sağlanması için taş kolon imalatı yöntemi uygulanmıştır.

2014 - 2015 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zemini, güven altına alınmış, inşaaat temeli risk teşkil eden durumlardan arındırılmıştır. Bu bakımdan Taş kolon imalatı yöntemi yapılmıştır.

Devamını oku..
Diyafram Duvar İmalatı- Kağıthane 2

Diyafram Duvar

Alternatif Zemin
"Kağıthane Otel İnşaatı 2015 Alternatif Zemin."

Kağıthane Örtaş İnş. Turizm A.Ş. Otel İnşaatında, zemin sızdırmazlık ve geçirimsizlik sağlaması için diyafram duvar imaltı yöntemi ve Jet grout kolon yöntemi uygulanmıştır.

2015 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zemini, su kanalına yakınlığından dolayı, inşaaat temeli risk teşkil etmekteydi. Bu bakımdan diyafram duvar imalatı yöntemi ve jet grout kolon imaltı yapılmıştır. jet grout bir bölüme ve diğer bölüme de diyafram duvar yapılarak risk ortadan kaldırılmıştır.

Devamını oku..
Fore Kazık İmalatı - KIRIKKALE

Fore Kazık

Alternatif Zemin
"Yüksek Hızlı Tren Projesi 2015 Alternatif Zemin."

Kırıkkale Kolin İnşaat A.Ş.Yüksek Hızlı Tren Projesi İnşaatında, zemin temel kazık imalatı Ø120 çapında fore kazık imaltı yöntemi uygulanmıştır.

2015 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zemini, sağlam temellere oturtulmuş ve yüksek hızlı tren yolu inşaaatı yapımı sağlanmıştır. Bu yöntemle olası riskler ortadan kaldırılmıştır.

Devamını oku..
Diyafram Duvar İmalatı- Kağıthane 1

Diyafram Duvar

Alternatif Zemin
"Kağıthane Otel İnşaatı 2015 Alternatif Zemin."

Kağıthane Örtaş İnş. Turizm A.Ş. Otel İnşaatında, zemin sızdırmazlık ve geçirimsizlik sağlaması için diyafram duvar imaltı yöntemi ve Jet grout kolon yöntemi uygulanmıştır.

2015 yılında yapılan bu işlemde, inşaat zemini, su kanalına yakınlığından dolayı, inşaaat temeli risk teşkil etmekteydi. Bu bakımdan diyafram duvar imalatı yöntemi ve jet grout kolon imaltı yapılmıştır. jet grout bir bölüme ve diğer bölüme de diyafram duvar yapılarak risk ortadan kaldırılmıştır.

Devamını oku..
Taş Kolon Kırıkkale/ Alternatif Zemin

Taş Kolon İmalatı Kırıkkale

Alternatif Zemin
"Kırıkkale ili taş kolon imalatı 2014-2015 ."

Kırıkkale İlinde imalatı yapılan taş kolon 2014 yılında başlamış ve 2015 yılında devam etmektedir..

Taş kolon imalatı ile gerçekleşen bu imalat, yoğun, zorlu zemin koşullarında yüksek sermaye ve makina ekipman gerektiren inşaat faliyetlerindendir.

Devamını oku..


Şirket Hakkında

Zemin mekaniği ve temel kazıkları konusunda faliyet gösteren firmamız, kendi alanında yeni teknoloji ve yöntemleri kullanarak ve kendi geliştirdiği yöntemleri ekleyerek sektöründe liderlik yolunda yol almaktadır.

Kullanım Koşulları
Gizlilik Politikası
SSS
Site Haritası

İçerik

İnşaat firmalarının hedefi, kaliteli yapıları uygun fiyatlarla üretmek ve zaman açısındanda en hızlı şekilde bitirmektir. Bu bakımdan bizim gibi taşeron zemin firmaları aynı hedefte birlikte hareket ederek inşaat firmalarına destek olmaktadır. Yapılan bu karşılıklı dayanışma ile, sektör daha hızlı ve güvenilir yoluna devam etmektedir.

İletişim Bilgilerimizi Alın

 • Telefon / Faks
 • +90 (212) 360 10 19 / 360 11 47
 • Email:
  info@alternatifzemin.com
 • Adres:
  19 Mayıs Mah. Yaşar Doğu sok.
  Peker Apt. no:35/2 Şişli, İSTANBUL
  TÜRKİYE