Size En İyi Hizmeti Vermek İçin;

Firmamız, sizlere en iyi hizmetleri vermek için; gerekli zemin güçlendirme sistemlerinin en gelişmiş ve en güvenilir metodlarını bünyasinde barındırmaktadır. Bu sistemlerin biraya getirlmesi için, dünya örnekleri, uygulamaları ve metotları baz alınarak yapılmaktadır. Gerek hazır metodların kulllanımı, gerekse bu sistem ve medodların tekrar bünyemizde geliştirilerek daha verimli ve hızlı yöntemlere dönüştürülerek çözümler oluşturmaktadır.

Dünyada ve Ülkemizde ihtiyaç duyulan inşaat yapım yöntemlerindeki gelişmeden dolayı, bizim gibi zemin firmaları, bu gelişmeleri hızlı bir şekilde adapte olmak durumundadır.

Aşağıda sizlerinde kısaca gördüğü gibi, ana başlıklar alatında kısaca değindiğimiz çözümlerimiz, en son teknikler ve yöntemlerle sonuç alacak hizmetlerden oluşmaktadır..


Bant Dren / Wick Drain

Yumuşak ve kil zeminlerde uzun sureli konsolidasyon yapılar için ciddi sorunlar meydana getirebilir. Sert ve kademeli topraklarda bu konsolidasyonun oluşması 10 ya da 20 yıl sürebilir.

Bu proje tasarım sorunlarının üstesinden gelmek için birbirlerine yakın yapay-dikey drenaj yolları kurularak topraktaki su tahliye edilir, bu da konsolidasyon suresini aylara indirir. Bu yapay-dikey drenajın adı “Wick Drain veya Bant Dren” olarak bilinir.

Sayfasına Git

Taş Kolon

Sistem tipik olarak alttan beslemeli bir sistemdir. Kolon çapı isteğe gore değiştirilebilir. Darbeli Kırmataş Kolon Yöntemİ ile çap problemi minimum seviyededir.

Çok zayıf ve taşıma direnci düşük zeminlerde,vibroflot Yöntemi Kolon taşıma direcini yükselmek amacıyla belirli özelliklerde çakıl veya kırma taş ile kolon oluşturma tekniği kullanılır.

Taş kolonlar zemin içine taş malzemenin dik olarak yerleştirilmesi ve sıkıştırılması ile oluşturulur.

Sayfasına Git


Diyafram Duvar

Diyafram duvar uygulaması gelinlikle geniş ve derin kazılarda tercih edilmektedir ve genellikle sesiz ve çok az yada hiç titreşim olmadığı için kalabalık şehir alanlarında daha çok tercih edilmektedir.

Genişlikleri genellikle 500mm ve 1500mm arasında değişmektedir. Derinliği ise yaklaşık 25 metre‘ye kadar ulaşmaktadır. Diyafram duvarlı çok sert, güçlü ve maddi olarak uygun olmasından dolayı derin yapılarda istinat duvarı görevi görmesi için en uygun çözümdür

Sayfasına Git

Deep Soil Mixing

Derin zemin karışımı; zemin iyileştirme metodu olarak bilinir, bu metot toprağın çimento ve diğer malzemeler kullanılarak zeminin daha stabil hale gelmesi için kullanılır.

Sıvı haldeki çimento su karışımı pompa ile delici uca aktarılır. Tek eksenli dönel işlem ile mikser işlemi yapılır. Zemin, çimento ve su ile bir karışım oluşturur. Bu metot ile 240 mm çapına kadar kolon oluşturulabilir. Ayrıca 30 metre ya da daha üzerinde kolon boyları oluşturulabilir.

Sayfasına Git

Fore Kazık / Bored Piling

Fore kazık imalatı, hidrolik rotari tipi makinalar ile zemine kuyu açılması ve açılan bu kuyu içerisine donatı demir indirilmesi ve betonlanması ile oluşturlmaktadır.

Projelerde belirtilen çaplarda ve boylardaki kazıklar fore kazık makinası ile delinir. Yeraltı suyunun yoğun olması ve zeminin kendini tutmaması durumunda, geçici muhafaza borusu veya bentonşt soşisyonu kullanılabilir.Geçici muhafaza borularının çakılması ve çekilmesini fore kazık makinasının kendisinin yapacağı gibi vibro-çekiç ile de gerçekleştirilebilinir.

Sayfasına Git


Mini Kazık / Mini Bored Piling

Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus.

Sayfasına Git

Tüm linkler bu sayfada kısaca logo ve metin ile dizayn edilmiştir.Şirket Hakkında

Zemin mekaniği ve temel kazıkları konusunda faliyet gösteren firmamız, kendi alanında yeni teknoloji ve yöntemleri kullanarak ve kendi geliştirdiği yöntemleri ekleyerek sektöründe liderlik yolunda yol almaktadır.

Kullanım Koşulları
Gizlilik Politikası
SSS
Site Haritası

İçerik

İnşaat firmalarının hedefi, kaliteli yapıları uygun fiyatlarla üretmek ve zaman açısındanda en hızlı şekilde bitirmektir. Bu bakımdan bizim gibi taşeron zemin firmaları aynı hedefte birlikte hareket ederek inşaat firmalarına destek olmaktadır. Yapılan bu karşılıklı dayanışma ile, sektör daha hızlı ve güvenilir yoluna devam etmektedir.

İletişim Bilgilerimizi Alın

 • Telefon / Faks
 • +90 (212) 360 10 19 / 360 11 47
 • Email:
  info@alternatifzemin.com
 • Adres:
  19 Mayıs Mah. Yaşar Doğu sok.
  Peker Apt. no:35/2 Şişli, İSTANBUL
  TÜRKİYE