Taş Kolon Video Ve Bilgileri

Taş kolon imalı ile ilgili en son eklenen videoları burda balabilirsiniz. Videolar Sayfasına Gidebilirsiniz.

Bu alanda sadece ilgili metin ve videolar bulunmaktadır. Afyon ve kırıkkale taş koolon imalatları videoları

Taş Kolon Ayvacık ÇANAKKALE


Taş Kolon Çanakkale


Taş Kolon Karasu


Taş Kolon Elmadağ ANKARA


Kum Kolon 3. Havalimanı İST.


Taş Kolon İSTANBUL KUZEY MARMARA OTOYOLU


Beton Kolon 3. Havalimanı İST.


Taş Kolon / Sakarya karasu


Taş Kolon Afyon


Taş Kolon Saray


Taş Kolon Afyon


Taş Kolon Kırıkkale


Başka Bölüm

Taş kolon imalı ile ilgili en son eklenen videoları burda balabilirsiniz. Videolar Sayfasına Gidebilirsiniz.

Bu alanda sadece ilgili metin ve videolar bulunmaktadır. Afyon ve kırıkkale taş koolon imalatları videoları

Taş Kolon İmalatı ve Yöntemleri


Sistem tipik olarak alttan beslemeli bir sistemdir. Kolon çapı isteğe gore değiştirilebilir. Darbeli Kırmataş Kolon Yöntemİ ile çap problemi minimum seviyededir.

Darbeli Kırmataş Kolon Yöntemi ile çap problemi minimum seviyededir.


Darbeli Kırmataş Kolon Yöntemi

Bu sistemde kullanılan çakıl boyutu vibro flot’a kullanılan çakıla göre daha kaba olabilir. Kaba ince malzeme karışık kullanılabilir. Malzemeden dolayı tıkanma ya da akış problemleri yaşanmaz. Temel olarak zemine kapalı boru sürüldüğünden zeminde yanal sıkışma sağlanır.

Sistem bir boru, besleme kovası ve vibrodan oluşur. Bu yöntemde, alt ucu klepe veya zincir ile kapatılmış olan boru, zemin içine itilerek sokulur. Proje kolon boyuna göre boru uzunluğu ayarlanır. Boru, sadece alt ucunda 25-30 cm yüksekliğinde ikinci bir halka ile genişletilir. Sistemin en üstünde çakıl besleme kovası vardır. Tüm bu sistem bir vibro çakıcıya bağlanarak, dikey doğrultuda zemine itilir.

İstenen derinliğe inildikten sonra ya da boru itme aşamasındayken kovaya çakıl doldurulur. Boru yukarı çekildiğinde, borunun alt kapağı açılarak çakıl akışı başlar. Yukarı aşağı hareketler ile çakıl zemin içinde yatay olarak sıkıştırılır ve istenilen çapa ulaşana kadar işlem devam ettirilir. Bu işlem kolon boyunca yukarı doğru devam ettirilir. Kovaya çakıl ilavesi sürekli olarak yapılabilir. İstenilen çap oluşturulduğu, kalite kontrol ve kullanılan çakıl miktarı dikkate alınarak kontrol edilir. Boru çapından dolayı çap oluşma problemleri minumumdadır.

Çok zayıf taşıma drenci düşük zeminlerde, taşıma direncini yükseltmek amacıyla belirli özelliklerde çakıl veya kırma taş ile kolon oluşturma tekniği kullanılır. Taş kolonlar zemin içine taş malzemenin dik olarak yerleştirilmesi ve sıkıştırılması ile oluşturulur.


Vibroflot Kolon Yöntemi

Taş kolon malzemesi titreşimli uç ile sıkıştırılarak yerleştirilir. Böylece kolonun istenilen kapasiteyi sağlaması ve istenmeyen oturmaların önlenmesini sağlar. Sıvılaşma riski bu etki ile ortadan kalkar. Yükün taşınmasında ve oturmaların azalmasında katkıda bulunur. Vibrasyon ile gevşek zeminlerin sıkışmasını sağlayarak sıvılaşma gibi riskleri

ortadan kaldırır. Dikey dren görevi görerek drenajı ve oturmaları hızlandırır. Delme işlemi, kuru ya da sulu olarak iki yöntem ile yapılabilir. Vibro ucundan hava ya da tazyikli su ile istenilen derinliğe inilir. Uygun ölçüdeki kırma taş ile dipten yukarı doğru sıkıştırılarak doldurulur. Çakıl akışını sağlamak için hava kullanılır.Şirket Hakkında

Zemin mekaniği ve temel kazıkları konusunda faliyet gösteren firmamız, kendi alanında yeni teknoloji ve yöntemleri kullanarak ve kendi geliştirdiği yöntemleri ekleyerek sektöründe liderlik yolunda yol almaktadır.

Kullanım Koşulları
Gizlilik Politikası
SSS
Site Haritası

İçerik

İnşaat firmalarının hedefi, kaliteli yapıları uygun fiyatlarla üretmek ve zaman açısındanda en hızlı şekilde bitirmektir. Bu bakımdan bizim gibi taşeron zemin firmaları aynı hedefte birlikte hareket ederek inşaat firmalarına destek olmaktadır. Yapılan bu karşılıklı dayanışma ile, sektör daha hızlı ve güvenilir yoluna devam etmektedir.

İletişim Bilgilerimizi Alın

 • Telefon / Faks
 • +90 (212) 360 10 19 / 360 11 47
 • Email:
  info@alternatifzemin.com
 • Adres:
  19 Mayıs Mah. Yaşar Doğu sok.
  Peker Apt. no:35/2 Şişli, İSTANBUL
  TÜRKİYE