Band Dren (wick drain) Video Ve Bilgileri

bu ksımlara metin yazıları gelecek daha yazı metni yokktur link alanı olarak kullanılacak.

bu ksımlara metin yazıları gelecek daha yazı metni yokktur

Band Dren /wick drain İzmir Otoyolu


Band Dren /wick drain Kırıkkale Otoyol


Band Dren /wick drain Sinop Havalimanı-2


Band Dren /wick drain Sinop Havalimanı


Başka Bölüm

bu ksımlara metin yazıları gelecek daha yazı metni yokktur link alanı olarak kullanılacak.

bu ksımlara metin yazıları gelecek daha yazı metni yokktur

Band Dren (wick drain) İmalatı ve Yöntemleri


suya doygun, sıkıştırılabilir zeminlerde, üzerine binen inşaat yükleri sonucunda önemli oturmalar yaşanabilmektedir. Bu oturmalar pahalı ve ciddi sorunlara yol açabilmektedir.

karayolları, demiryolları, havalimanları, yüksek yapılar,termik santraller ve diğer önemli yapıların inşaatında, zemin suya doygun, yumuşak ve oturma yapmaya uygun zeminlerde olması halinde, konsilidasyon zamanının beklenmesiinşaatı geciktirir.


Bant Dren (wick drain) Yöntemi

Bazı zeminlerde bu oturmanın %90 seviyesine ulaşması yıllar alır. Bu yüzden oturmayı hızlandırmak için prefabrike düşey drenler(band dren - wick drain) kullanılır.

Bu dranaj malzemeleri suyun gidiş yolunu kısaltarak ve kolaylaştırarak zemin konsilidasyonunu hızlandırır ve zemin suyu hızlı bir şekilde uzaklaştırabilir.

Band drenler, esnek, boylamasına kanallar içeren, yüksek su akışı sağlayabilen polipropilen fitillerdir. Bu dernler, filtre gibi, suyu gövdesine çekip hapsederek, kanallar vasıtasyla suyun zemin yüzeyine taşınmasını sağlar. Rulolar halindeki bu drenler mandrel içerisinden geçirilir. Mandrel bir vibratör veya baskı halatları vasıtasıyla istenen deriliğe kadar çakılır yada sürülür. Ancak SPT'si yüksek zeminlerde vibradör veya baskı halat sistemi yetersiz kalması durumunda ön delgi yapılır.

Çakım sonrasında,Band Dren(wick drain), bir miktar zemin yüzeyinde bırakılacak şekilde kesilir. Mandrel bir sonraki noktaya ilerleyerek, biruygulama devam eder. Tüm Drenlerin yerleştirilmesi tamamlandırıldıktan sonra, sahada, yükleme yapılacak zemin sıkıştırılır ve zemin suyu, bu drenlerden yüzeye çıkar ve yüzeydeki kanallar vasıtasıyla uzaklaştırılır. Böylece sistem istenen düzeye kadar indirilmiş ve sıkıştırılmış olur.Şirket Hakkında

Zemin mekaniği ve temel kazıkları konusunda faliyet gösteren firmamız, kendi alanında yeni teknoloji ve yöntemleri kullanarak ve kendi geliştirdiği yöntemleri ekleyerek sektöründe liderlik yolunda yol almaktadır.

Kullanım Koşulları
Gizlilik Politikası
SSS
Site Haritası

İçerik

İnşaat firmalarının hedefi, kaliteli yapıları uygun fiyatlarla üretmek ve zaman açısındanda en hızlı şekilde bitirmektir. Bu bakımdan bizim gibi taşeron zemin firmaları aynı hedefte birlikte hareket ederek inşaat firmalarına destek olmaktadır. Yapılan bu karşılıklı dayanışma ile, sektör daha hızlı ve güvenilir yoluna devam etmektedir.

İletişim Bilgilerimizi Alın

 • Telefon / Faks
 • +90 (212) 360 10 19 / 360 11 47
 • Email:
  info@alternatifzemin.com
 • Adres:
  19 Mayıs Mah. Yaşar Doğu sok.
  Peker Apt. no:35/2 Şişli, İSTANBUL
  TÜRKİYE