Hakkımızda

1998 yılında kurulan firmamız, zemin mekaniği konusunda faaliyet gösteren uzman bir kuruluştur. Faaliyetine başladığı günden itibaren maksimum güvenlik ve kaliteli imalat politikası ile hareket eden firmamız, günümüz teknolojisine uygun, modern makine ve ekipman parkı ile uzman kadrosunu her geçen gün arttırarak sektöründe hak ettiği yeri alma gayreti ile çalışmalarını sürdürmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren zemin mekaniği konusunda dünyada uygulanmakta olan yöntemler üzerinde başarılı çalışmalar yapmayı hedeflemiştir.

Alternatif Zemin Mekaniği, ilk hedef olarak makine parkına,çağın getirmiş olduğu modern makina ve ekipmanları eklemiş ve büyük projelerde adını duyurmaya başlamıştır.

Vizyonunda sürekli gelişmeyi hedefleyen Alternatif Zemin Mekaniği Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan,Cezayir gibi yurtiçi ve yurtdışındaki projelerde,Astaldi, Gülermak, Cengiz inş.,İc İçtaş inş.,Belen, Makyol,Göçay inş., Güriş inş., Alsim Alarko,GAP,Taisei,Hazama, Limak, Tekfen, Kolin,.... gibi sektörde saygın firmalarla ortak çalışmalarda bulunmuştur.

Firmamız;gerek makine parkındaki güçlü ve modern ekipmanları,gerekse uzman ekibi ile projelerini zamanında ve eksiksiz tamamlamış,bu başarılı çalışmaların devamında da yeni projelerde öncelik kazanan firmalardan biri olmuştur.Özellikle hız gerektiren ulaşım hatları üzerinde çalışmaları bu açıdan önem kazanmıştır.Ayrıca özel alanlarda çözüm üretip uyguladığı gibi, özel çalışma gerektiren zorlu alanlarda da (deniz,göl,yeraltı akarsuları,baraj gövde kaçakları,hareketli heyelanlar vb…) başarılı çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Zemin mekaniği konusunda tecrübesini ve makina parkını sürekli geliştirmekte ve bu alanda katma değer yaratmayı sürdürmektedir.Tüm kazık çalışmaları (yerinde dökme kazıklar ve prekast kazıklar),ankraj çalışmaları (pasif,kalıcı ve dividak), jetgrouting( jet 1 ,jet 2 ),shotgrete,zemin çivisi,enjeksiyon,tüm kazık testleri, ankraj testleri gibi alanlarda faaliyetlerini göstermektedir.Şirket Hakkında

Zemin mekaniği ve temel kazıkları konusunda faliyet gösteren firmamız, kendi alanında yeni teknoloji ve yöntemleri kullanarak ve kendi geliştirdiği yöntemleri ekleyerek sektöründe liderlik yolunda yol almaktadır.

Kullanım Koşulları
Gizlilik Politikası
SSS
Site Haritası

İçerik

İnşaat firmalarının hedefi, kaliteli yapıları uygun fiyatlarla üretmek ve zaman açısındanda en hızlı şekilde bitirmektir. Bu bakımdan bizim gibi taşeron zemin firmaları aynı hedefte birlikte hareket ederek inşaat firmalarına destek olmaktadır. Yapılan bu karşılıklı dayanışma ile, sektör daha hızlı ve güvenilir yoluna devam etmektedir.

İletişim Bilgilerimizi Alın

 • Telefon / Faks
 • +90 (212) 360 10 19 / 360 11 47
 • Email:
  info@alternatifzemin.com
 • Adres:
  19 Mayıs Mah. Yaşar Doğu sok.
  Peker Apt. no:35/2 Şişli, İSTANBUL
  TÜRKİYE